Saraksts ar ārstiem, ko nepieciešams apmeklēt, plānojot grūtniecību

Saraksts ar ārstiem, ko nepieciešams apmeklēt, plānojot grūtniecību

Kam tas nepieciešams

Ko darīs

Ko pateiks

Akušieris-ginekologs
Katrai sievietei akušieris-ginekologs ir pats svarīgākais ārsts. Bet tuvākā gada laikā, ņemot vērā plānojamo grūtniecību – vispār pats galvenais cilvēks (protams, tūlīt aiz Jūsu topošā mazuļa tēva).

Veiks apskati un nozīmēs Jūsu gadījumā nepieciešamos instrumentālos izmeklējumus un analīzes. Ieteiks vitamīnus un diētu.

Ieteiks, pie kāda speciālista vēl būtu jāvēršas, kādi izmeklējumi jāveic un kā izvēlēties labāko ieņemšanas momentu. Atbildēs uz Jūsu jautājumiem.

Terapeits
No mammas veselības stāvokļa lielā mērā ir atkarīgs arī topošā mazuļa veselība stāvoklis. Tādēļ nepieciešams konsultēties ar terapeitu, lai novērtētu Jūsu vispārējo veselības stāvokli. Un nevajag domāt, ka, ja Jums ir 25, tad nav obligāti jādodas pie ārsta. Neaizmirstiet, ka Jūsu topošā bērna tēva veselības stāvoklis nav mazāk svarīgs, lai pasaulē nāktu veselīgs mazulis.

Izvaicās par Jūsu vecāku veselību, par to, kā noritējusi grūtniecība Jūsu mammai, precizēs Jūsu veselības stāvokli, sākot no dzimšanas brīža, apskatīs, nosvērs, izmērīs spiedienu. Noskaidros, vai Jums ir kādas aizdomas par kādām saslimšanām, kas var traucēt Jums kļūt par māmiņu. Nepieciešamības gadījumā nozīmēs papildu izmeklējumus un analīzes. Sniegs rakstisku slēdzienu, kuru Jūs nodosiet savam ginekologam.

Ieteiks, pie kāda vēl speciālista Jums būtu jāvēršas (obligāta būs konsultācija pie okulista, stomatologa, otolaringologa). Atbildēs uz Jūsu jautājumiem. Pie jebkādu slimību izpausmēm Jums vai Jūsu topošā bērna tēvam nozīmēs papildu izmeklēšanu, atbilstošu ārstēšanu, ņemot vērā plānojamo grūtniecību.

Okulists
Pēdējā laikā arvien lielākam skaitam cilvēku ir redzes problēmas. Ir svarīgi apmeklēt okulistu, lai būtu droši, ka gaidāmās dzemdības neiespaidos Jūsu redzi.

Noteiks redzes asumu, sniegs acs pamatnes asinsvadu stāvokļa raksturojumu, izmērīs acs iekšējo spiedienu. Sniegs rakstisku slēdzienu, kuru Jūs nodosiet Jūsu ginekologam.

Скажет все ли у Вас "в порядке" со зрением и при необходимости даст рекомендации по питанию и витаминам.

Stomatologs
Nenovērsts zobu kariess ir organisma infekciju rašanās avots. Grūtniecības laikā sievietei notiek fizioloģiska imunitātes pazemināšanās (tas nepieciešams, lai iznēsātu mazuli) un tā rezultātā „izlien” visas kaites. Turklāt sievietēm grūtniecības laikā ir pastiprinātu vajadzība pēc kalcija, kas izraisa zoba cieto audu novājināšanos. Kariess var kļūt par intrauterīnas augļa infekcijas vai pat spontānā aborta cēloni. Lai nedomātu par visām šīm „briesmām”, vienkārši laicīgi apmeklējiet zobārstu.

Ja nepieciešams – izārstēs zobus. Ieteiks zobu pastu, ko lietot grūtniecības laikā. Sniegs rakstisku slēdzienu, kuru Jūs nodosiet savam ginekologam.

Pateiks, kad Jums jāatnāk nākamreiz. Atbildēs uz Jūsu jautājumiem..

Avots epiigen.ru


Uz lapas sākumu


Back to the list


Kā ar mums sazināties?
    REVDI PM SIA
tālrunis:
e-pasts:
adrese:
Reģ.N 40003423314
+371 67556696
info@revdi.lv
Katoļu 35, Rīga, LV1003
----0